معرفی کتاب دل به دل راه داره

0

امروزه همه می نالیم و فریادمان به آسمان بلند است از هفتخوان ازدواج! مهریه های زیاد، تجملات، توقعات بی جا، آداب و رسوم غلطی که با دست خودمان به وجودشان آوردیم و غیر از اینکه هزاران مشکل برای دختران و پسرانِ آماده ازدواج درست کردیم، حالا گریبان گیر خودمان هم شده و آمار فزاینده طلاق نشان میدهد که هیچ کدامشان ضامن خوشبختی یا حتی تداوم زندگی ها هم نیستند. بیان جسورانة مشکلات و فرهنگ های غلط ازدواج و ارائة راهکارهای کاربردی و اصلاحی به همراه تمثیل های شیرین حجت الاسلام قرائتی، کتابی بسیار خواندنی و مفید پدید آورده است به نام(دل به دل راه داره) این کتاب راهنمای خوبی برای جوانان در آستانه ازدواج، از تصمیم تا انتخاب و اقدام برای عمل به پیامبر گرامی اسلام (ص)می باشد.

کتاب (دل به دل راه داره) به مخاطب کمک میکند تا با فواید ازدواج و لوازم ابتدایی آن مانند رسیدن به بلوغ های عقلی، عاطفی و اقتصادی در کنار بلوغ جنسی آشنا شود و با در نظر گرفتن روحیات و خصوصیات شخصی خود مهارت های مدیریت ازدواج را کسب کند.
خواندن کتاب (دل به دل راه داره) میتواند برای آنهایی که از ازدواج و برخی مشکلات آن واهمه دارند مفید باشد و ترس خودساخته آنها را بر طرف کند. برای مثال آنهایی که از مخارج ازدواج ترس دارند با مطالعه این کتاب میتوانند راهکارهای رسیدن به یک ازدواج با دوام و البته آسان از نظر هزینه های مالی را از نظر بگذرانند. برای نمونه در این کتاب به کاهش تجملات که یکی از موانع ازدواج است اشاره شده و حتی در باب مسئله جهیزیه نیز توصیهای از سوی حجت الاسلام قرائتی طرح شده که بسیار کاربردی و قابل اجرا است.

کتاب (دل به دل راه داره) که برگرفته از سخنرانی های دلنشین و رهنمودهای کارگشای حجت الاسلام قرائتی در زمینه ازدواج و انتخاب همسر است میتواند هدیهای مناسب برای جوانهای در آستانه ازدواج باشد. شما هم اگر جوانی هستید که در آستانه ازدواج قرار دارد، یا اینکه پدر و مادری هستید که جوانی در خانه دارد که در شُرف ازدواج است، مطالعه این کتاب را از دست ندهید:

کتاب (دل به دل راه داره) نوشته حجت الاسلام محسن قرائتی از انتشارات قبسات.

پاسخ دهید

*