معرفی کتاب شصت پرسش اعتقادی

0

مقام معظم رهبری فرمودند: ما باید جوانان را به کتابخوانی عادت دهیم، کودکان را به کتابخوانی عادت دهیم که این تا آخر عمر همراهشان خواهد بود… آنچه که همیشه برای انسان می ماند، کتابخوانی در سنین پائین است.

لذا امروز برای استفاده بهتر نوجوانان در اوقات فراغت تعطیلات تابستانی مدارس، یک کتاب مفید معرفی (شصت پرسش اعتقادی)میکنیم.

پرسیدن یکی از راههای رسیدن به معرفت است به شرطی که فردی که از او سوال پرسیده میشود بتواند پاسخی قانع کننده ارائه دهد. در این بین پدران و مادران در معرض بیشترین سوالات از کودکان و نوجوانان خود قرار دارند و حتی اگر توانایی اینکه بگویند « نمیدانم» را داشته باشند اما پس از مدتی ممکن است دچار سرشکستگی آنها شود و آهسته آهسته مرجعیت خود را برای کودک از دست بدهند و در امور دیگر نیز کودک به آنها رجوع نکند .
کتاب ((شصت پرسش اعتقادی)) به سوالات اساسی کودکان در زمینه مسائل اعتقادی پاسخ گفته است؛ سوالاتی از قبیل ((خدا چه شکلیه؟))،« پدر و مادر خدا کیه؟»  ،« خدا از چه وقت بوده؟»  ، « خدا کجاست ؟»، «چرا خدا رو نمیبینیم؟» ،«چرا خدا بعضی از حاجات هامون را نمی ده؟ »، «هدف خدا از آفریدن ما چی بود؟»،((چرا باید از خدا بترسیم؟)) ،((چرا خدا مادربزرگ رو خوب نمی کنه ؟))،((چرا خدابابابزرگو ازَمون گرفت؟))،(( اگه نماز نخونیم، چی میشه؟))،((اگه نماز نخونیم، چی میشه؟))،((چرا خدا بعضیها رو به جهنم میبره؟))،(( من دوست ندارم پیر بشم؟))،((چرا خدا بعضیها رو ناقص الخلقه به دنیا میآره؟))،((وقتی میمیریم کجا میریم؟))، ((چرا خدا شیطون را آفرید؟))،و بسیاری از پرسشهای دیگر کودکان در مورد خدا، فلسفه خلقت،علت بیماری ها، تقدیر، مرگ و… که حتی می تواند سوال بزرگسالان هم باشد.
سوالاتی که سیدرضا طباطبایی در کتاب «شصت پرسش اعتقادی»با بیانی ساده و کودکانه پاسخ داده است، بارها و بارها از سوی این نسل در تمام دورههای زمانی مطرح شده و پیشرفتهای تکنولوژیک هم تاثیری در تغییر شکل آنها نداشته و هر کودکی در دورههای مختلف سنی این قبیل سوالات را از پدر و مادر خود میپرسد و به تعبیری، ناخواسته آنها را به چالش میکشد. مهمترین ویژگی که در این کتاب به چشم میخورد مختصر و مفید بودن پاسخها و همچنین سطح بندی مطالب برای مخاطب های مختلف است. خواننده نوجوان و یا والدین کودکان میتوانند پاسخ های مناسبی برای بسیاری از کتاب «شصت پرسش اعتقادی» بیابند. حتی معلم ها و مربی های مهدکودک که به خاطر ساعات نسبتا طولانی که با بچه ها سپری میکنند ممکن است در معرض این قبیل سوالات قرار گیرند هم میتوانند مخاطب این کتاب باشند.
مشخصات کتاب را یادداشت کنید:

کتاب «شصت پرسش اعتقادی» نوشته رضا طباطبایی از انتشارات کتاب جمکران

پاسخ دهید

*