نماز جمعه ۹۸/۰۳/۱۷

0

ملت ایران دشمن را ناامید خواهد کرد

امام جمعه موقت قزوین گفت: ملت ایران با ایستادگی در برابر زیاده خواهان استکباری و آمریکا بار دیگر دشمنان را نا امید خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قابل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد اظهار داشت: ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی و توبه و بازگشت به مسیر تقوا بود و باید پس از این ماه نیز معنویت بدست آمده را حفظ کرد.

وی بیان کرد: این دستاورد بزرگ باید در همه ایام سال حفظ شود و همه تلاش کنیم معارف دینی را یاد بگیریم، پای درس بزرگان بنشینیم و در ترویج احکام دینی مؤثر باشیم.

قابل اضافه کرد: تقوی، بخشش و اعتقاد به قیامت از خصلت‌های مؤمنان است و موجب سعادت انسان‌ها می‌شود.

امام جمعه موقت قزوین در ادامه از نیروی انتظامی، شهرداری، بسیج، سپاه و همه کسانی که در برپایی نماز عید فطر تلاش کردند تشکر کرد.

قابل در خطبه دوم نماز با اشاره به ویژگی‌های مقام معظم رهبری اظهارداشت: مردم ما به برکت هدایت‌های امام راحل از سلطه بیگانگان و بی بند و باری نجات یافتند و در دوران دفاع مقدس هم در مقابل دشمن ایستادند و به پیروزی رسیدند و جانشین به حق ایشان نیز بخوبی این مسیر را ادامه دادند و مردم با تبعیت از رهبری در مسیر ارزشها گام برداشته اند.

وی بیان کرد: ۳۰ سال دوران زعامت رهبری سپری شد و باید قدردان این نعمت باشیم زیرا این نعمت آسان به دست نیامده است.

قابل گفت: رهبری با مجاهدت‌های قبل از انقلاب و مبارزه با طاغوت به مبارزه با نفس پرداختند و با ساده زیستی، تقید به امور دینی، بی اعتنایی به تجملات، تقوی و پاکدامنی هدایت انقلاب را به خوبی انجام داده اند.

وی تصریح کرد: علاقه به مردم، شجاعت، قانون مداری، هوش، زکاوت و صاحب نظر بودن در حکمت، سیاست، فقاهت از دیگر ویژگی‌های مقام معظم رهبری است که توانسته اند کشتی انقلاب را به سلامت از سختی‌ها عبور دهند.

قابل یادآورشد: حتی فرزندان رهبری امروز ساده و بدون تشریفات زندگی می‌کنند و کرایه نشین هستند و ما باید قدردان ولایت باشیم.

حضور باشکوه مردم در روز قدس، دشمن را نا امید کرد

امام جمعه موقت قزوین یادآور شد: باید از مردم بزرگوار ایران اسلامی که با تبعیت از رهبری همچنان پشتیبان نظام هستند و با حضور باشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر دشمن را نا امید کردند تشکر کرد.

وی گفت: مردم ایران با کمک در زمان جبهه و جنگ و پس از آن به مردم غزه و لبنان امسال نیز با همه مشکلات اقتصادی سفره‌های افطاری پهن کردند و با تحمل گرانی افسار گسیخته همچنان در مسیر کار خیر و حمایت از سیل زدگان پیشگام هستند.

قابل اظهار داشت: این مردم شایسته خدمت هستند و از مسئولان انتظار داریم برای حل مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها تلاش بیشتری کنند.

دشمنان را با ایستادگی نا امید خواهیم کرد

وی با اشاره به ایستادگی ملت در برابر زیاده خواهان استکباری اضافه کرد: دشمن آرزوی تسلیم شدن ایران را به گور خواهد برد و این ملت از آرمان‌ها و ارزشهای خود دست نخواهد کشید.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: نتانیاهو که یک روز ادعا می‌کرد اسرائیل قدرت زیادی دارد امروز از ایران وحشت دارد و به گفته امام راحل امیدواریم اسرائیل بزودی از بین برود.

وی افزود: ملت ایران با الهام از آموزه‌های قرآنی نه زیر بار ظلم می‌رود و نه به کسی ستم می‌کند و آزاد منشی را سرلوحه کار خود دارد.

خطیب جمعه قزوین گفت: امروز جبهه مقاومت در بهترین وضعیت و قدرت است و امیدواریم با بیداری ملت‌ها همچنان در مسیر مبارزه با ظلم حکومت‌های ظالم گام برداشته شود.
وی در ادامه تصریح کرد: ایران امروز امن ترین کشور جهان است و امیدواریم بتوانیم با تبعیت از رهبری مشکلات اقتصادی را نیز مانند امور دفاعی سامان بخشیم و از تنگناها عبور کنیم.

خطیب جمعه قزوین با انتقاد از همراهی رئیس جمهور فرانسه با ترامپ گفت: این نوچه فرانسوی امروز حرف ترامپ را می‌زند در حالی که خودش گرفتار اعتراض‌های داخلی است و در برخورد با جلیقه زردها ناتوان است.

وی کشتار مسلمانان سودان را توسط رژیم این کشور را هم محکوم کرد. // نقل از (خبرگزاری مهر)

پاسخ دهید

*