نماز جمعه ۹۸/۰۲/۰۶

0

دشمنان آرزوی تسلیم شدن ایران را به گور خواهند برد

قزوین- امام جمعه موقت قزوین گفت: ایران اسلامی با اقتدار و به پشتوانه رهبری و ملت همچنان ایستاده است و دشمنان آرزوی مذاکره مجدد و تسلیم شدن ایران را به گور خواهند برد.

حجت الاسلام و المسلمین قابل در خطبه‌های نماز جمعه قزوین با دعوت مردم به تقوی و پرهیزگاریاظهارداشت: تقوی بهترین زاد توشه آخرت است که با بهره گیری از آن می‌توان در آخرت به سلامت عبور کرد.

وی اضافه کرد: اگر شیطان شما را به سمت گناه کشاند به خدا پناه ببرید و از خدا کمک بخواهید زیرا انسان‌های مؤمن در هنگام خطا و گناه از خدا غافل نیستند و از او کمک می‌گیرند و خدا به انها کمک می‌کند و امدادهای غیبی سراغش میآیند اما غیر متقین خودشان دنبال شیطان می‌روند.‌

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: قرآن می‌گوید اهل تقوی وقتی صحنه گناه جلوی انها جلوه کرد یاد خدا می‌افتند و بصیر می‌شوند و به رسوایی گناه فکر می‌کنند و سراغ آن نمی‌روند.

خطیب جمعه قزوین ماه شعبان را مقدمه ورود به ماه ضیافت الهی دانست و گفت: همه باید خود را واکسینه کنیم در ماه شعبان روح را باید واکسینه و تقویت و با اطاعت و عبادت قلب‌ها را از زنگارها پاک کرد.‌

وی افزود: برخی از ما فقط به خواندن چند رکعت نماز بسنده می‌کنیم اما باید گاهی با خودمان هم خلوت کنیم ببینیم اگر همین لحظه فرشته مرگ بیاید اماده سفر و روسفید هستیم یا هنوز آماده رفتن نشده‌ایم.

امام جمعه موقت قزوین افزود: حضرت علی (ع) فرمودند دو صفت موجب قبولی اعمال می‌شود تقوی و اخلاص لذا باید کاری کنیم عمل ما با شرک و بی تقوایی از بین نرود چون برخی فکر می‌کنند چون محب اهل بیت هستند از مرحمت انهابه طور کامل برخوردار می‌شوند اما باید تقوی پیشه کرد و اخلاص داشت تا از کسانی نباشیم که از لطف خدا محروم شویم.

دشمن آرزوی تسلیم شدن ایران را به گور خواهد برد

امام جمعه موقت قزوین در خطبه دوم نماز با بیان برخی مناسبت‌ها و مسائل سیاسی اظهارداشت: امروز دشمن تصمیم گرفته جامعه ما را از تقوی دور کند و شاید تا حدودی هم موفق شده است اما باید مراقب باشیم و نگذاریم برنامه‌های ضد فرهنگی غرب در جامعه ریشه بدواند.

وی بیان کرد: امروز وضعیت حجاب در جامعه خوب نیست هر چند رهبری فرمودند ابتدا تذکر لسانی داده شود اما به نظر می‌رسد این تذکر برای عده‌ای کافی نیست چون برخی با برنامه دنبال بی حجابی هستند.

قابل اضافه کرد: چرا از سیل و خشم الهی عبرت نمی‌گیریم باید از خدا بترسیم و با بی حجابی خشم خداوند را موجب نشویم.

وی گفت: خانواده‌ها باید مراقب فرزندانشان باشند زیرا دشمنان می‌خواهند با ترویج فساد و بی بند و باری موجب تخریب باورهای دینی جوانان و خانواده‌ها شوند.

حجت الاسلام قابل با اشاره به سالروز عقیدتی سیاسی اظهارداشت: هفته عقیدتی سپاه همزمان با سالروز شهید مطهری است و ارکانی که برای فعالیت‌های دینی رسالت دارند تاکنون خوب عمل کرده‌اند و اگر مظاهر دینی تاکنون حقظ شده ناشی از کارهای انجام شده است اما انتظار داریم تلاش‌ها بیشتر شود و نسل جوان قربانی اهداف استکباری نشود و عروسک‌های وابسته به اجانب انها را فریب ندهند.

وی بیان کرد: در آستانه ماه رمضان باید مساجد را آماده کنیم و جوانان را به یاد خدا بیندازیم و به استقبال این ماه مبارک برویم.

قابل در ادامه خطبه دوم نماز با تسلیت درگذشت مرحوم اشکوری گفت: این عالم شخصیت بزرگوار و از شاگردان شهید صدر بود و نمایندگی آیت الله خویی و حکیم و نماینده رهبری در سوریه هم بود و خدمات ارزشمندی انجام داد.

خطیب جمعه قزوین با بیان سالروز حمله نظامی امریکا به طبس و شکست مفتضحانه آنها اظهارداشت: این شکست بیانگر لطف الهی به ملت بود و در شرایطی که همه در خواب بودیم شن‌های الهی دشمن را نابود کرد.

وی تصریح کرد: این معجزه الهی را باید قدر بدانیم و درس بگیریم و بدانیم خداوند حافظ این ملت است.

قابل در ادامه بیان کرد: تحریم آمریکا امروز تشدید شده تا نفت ایران به فروش نرود و دلقک‌های کوچک عرب هم با استکبار همراهی می‌کنند اما دشمنان باید بدانند ایران اسلامی توانسته تاکنون کشور را اداره کند و از این پس هم می‌تواند به میزان نیاز خود نفت بفروشد و آنها را نا امید کند.

امام جمعه موقت قزوین اظهارداشت: سران آمریکا باید بدانند زمانی که ۳۷ میلیون جمعیت داشتیم و از داخل هم مشکل داشتیم و نفوذی‌ها با استکبار همکاری می‌کردند تن به مذاکره ذلت بار ندادیم و امروز که پشت دیوار اسرائیل هستیم هرگز تن به مذاکره ذلت بار نخواهیم داد..

وی بیان کرد: دشمنان نمی‌دانند وقتی شعار می‌دهیم حسین حسین شعار ماست از آن بزرگوار الگو می‌گیریم و ملت ما شاگرد مکتب حسین و شعارش هیهات من الذله است و با صدای بلند می‌گوئیم انقلاب ما و مردم ما حسینی هستند و تن به ذلت نخواهند داد.

خطیب جمعه قزوین یادآورشد: آمریکا امروز بشدت مستاصل شده و شکست خواهد خورد و کسانی که در داخل هم پایبند مذاکره بودند نیز امروز شرمنده هستند و آمریکا این آرزو را به گور خواهد برد.

حجت الاسلام قابل در ادامه از مردم خواست همچنان به سیل زدگان کمک کنند تا آنها بتوانند به خانه‌هایشان بازگردند.

امام جمعه موقت قزوین با محکوم کردن جنایت آل سعود در اعدام برخی از افراد گفت: در این ایام خبر اعدام ۳۷ نفر در عربستان منتشر شد اما حقوق بشر آمریکایی هیچ عکس العملی نشان نداد چون آنها بنده پول و زور هستند و چهره واقعی آمریکا جنگ طلبی است.

وی اضافه کرد: چون عرب‌ها از آمریکا سلاح می خرند اگر حقوق بشر را زیر سوال ببرند کسی اعتراض نمی‌کند و این نوع برخورد بیانگر خوی ددمنشانه استکبار است.

امام جمعه موقت قزوین روز کارگر و معلم را نیز تبریک گفت و از خدمات آنها تجلیل کرد.

پاسخ دهید

*