نماز جمعه ۹۸/۰۱/۲۳

0

مردم ایران همه سپاهی هستند وترامپ را از توهین خود پشیمان می کنند

 امام جمعه موقت قزوین گفت: مردم و نیروهای مسلح ایران همه خود را سپاهی می دانند و ترامپ را از توهین به این نهاد انقلابی پشیمان خواهند کرد.

 حجت الاسلام قابل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین گفت: انسان مؤمن در زندگی هرگز دروغ حتی به شوخی نمی‌گوید و پایبند فرایض دینی است.

وی بیان کرد: مسلمان باید وقتی شعار تبعیت از امام و رهبر خود می‌دهد در عمل نیز تابع باشد و در مسیر احکام دینی حرکت کند.

خطیب جمعه قزوین با تبریک ایام شعبانیه اظهار امیدواری کرد با آماده شدن برای ماه رمضان نسبت به خودسازی اقدام شود.

ترامپ را سر جایش می‌نشانیم

امام جمعه موقت قزوین در ادامه با اشاره به حرکت اخیر رئیس جمهور آمریکا در توهین به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: علت این توهین بخشی ناشی از ذات پلید ترامپ است و بخش دیگر آن به نقش سپاه در اتفاقاتی است که آمریکا را به هراس انداخته است.

وی افزود: فضاحت آمریکا در حدی است که وقتی خاشقچی توسط عربستان کشته می‌شود هرگز از سوی ترامپ مورد انتقاد هم قرار نمی‌گیرد زیرا پولش را گرفته است و این بی آبرویی برای استکبار کافی است تا ملت‌ها با ذات آنها اشناشوند.

حجت الاسلام قابل یادآور شد: فکر می‌کنند ایران هم عربستان است اما مردم به خاطر این توهیم چنان سیلی به آمریکا خواهند زد که دندانش خرد شود.

وی اظهار داشت: آمریکا وقتی قدس را پایتخت اسرائیل نامید و بلندی‌های جولان را آنگونه مطرح کرد و کسی جلویش نایستاد این بار می‌خواهد دایره تجاوز خود را بیشتر کند اما نمی‌داند با سیلی محکمی از سوی ایران مواجه خواهد شد زیرا ملت ما شجاع و مقاوم است و خود را سپاهی می‌داند.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: سپاه پاره تن این ملت است و مردم اجازه نخواهند داد به آن توهین شود.

ترامپ باید از سپاه عصبانی باشد

وی گفت: البته ترامپ باید از دست سپاه پاسداران ناراحت و عصبانی شود زیرا ۷ تریلیون دلار در عراق هزینه کردند و سپاه نقشه آنها را بر هم زد و ترامپ شبانه به این کشور رفت و فرار کرد.

قابل اظهار داشت: سپاه نگذاشت ایران تجزیه شود و قائله کردستان را خاموش کرد و پس از آنکه حفاظت از ائمه جمعه را بر عهده گرفت دیگر دشمنان نتوانستند امام جمعه‌ها را ترور کنند و اینها آمریکا را نگران کرده است.

امام جمعه موقت قزوین افزود: وقتی سپاه امنیت پرواز هوایی را بر عهده دارد و ما هیچ هواپیما ربایی نداشته ایم و در سوریه و عراق و یمن نگذاشته اند آمریکا به اهدافش برسد باید سپاه را دشمن خود بدانند و از آن عصبی شوند.

حجت الاسلام قابل یادآور شد: امروز در سوریه و عراق شاهد تشکیل بسیج هستیم و فاطمیون افغانستان از سپاه آموختهاند و این تأثیر موجب نگرانی و عصبانیت آمریکا شده است.

وی اضافه کرد: هشت سال به عراق کمک کردند اما نتوانستند در جنگ پیروز شوند و بسیاری از منافع آنها در ایران و دیگر کشورها از بین رفت و موجب نگرانی آنها شده است.

ارتش و همه نیروهای مسلح ما سپاهی است

قابل اظهار داشت: موفقیت سپاه در جنگ سایبری و جنگ نرم، نقش سپاه در سازندگی و بی نیاز شدن کشور از واردات بنزین، شکست آمریکا در جنگ نیابتی داعش موجب شده تا آمریکا کینه شدیدی از سپاه داشته باشد و به آن توهین کند.

وی بیان کرد: امروز ترامپ باید بداند ارتش ما و نیروی انتظامی ما و همه نیروهای مسلح ایران سپاهی است. موفقیت سپاه در جنگ نرم موجب عصبانی شدن ترامپ شده است.

خطیب جمعه قزوین افزود: امروز جلوه‌های زیبایی از همبستگی بین مردم و سپاه در کشور دیده می‌شود و توهینی که یک انسان بی ادب نسبت به ساحت یک نهاد انقلابی انجام داده با حضور مردم در صحنه جواب دندان شکنی خواهد گرفت.

آیت الله باریک فردی ساده زیست و مؤمن بود

وی در ادامه با سالروز رحلت آیت الله باریک بین اشاره کرد و گفت: آیت الله هادی باریک بین از امام جمعه‌های مؤمن و انقلابی بود که بسیار ساده زیست و با افتخار در مسیر ولایت گام برداشت.

حجت الاسلام قابل بیان کرد: ایشان نمونه انسانی خیرخواه و مؤمن بود که همه به جبهه رفت و هم شهید داد و با سادگی و زهد زیست و در خدمت مردم بود و هرگز برای خود زندگی اشرافی درست نکرد و فردی ولایت مدار بود.

مردم به سیل زدگان کمک کنند

امام جمعه موقت قزوین در ادامه به حوادث سیل اخیر اشاره کرد و گفت: در مورد سیلابی که بخش از کشور را در بر گرفت باید اذعان کرد خود ما هم مقصر هستیم زیرا در وقت مناسب تدبیر نکردیم.

وی اضافه کرد: نمی‌خواهیم کسی را مقصر بدانیم اما این اقداماتی که امروز و پس از سیل صورت می‌گیرد می‌توانست قبل از حادثه انجام شود تا این همه خرابی نداشته باشیم.

قابل بیان کرد: وقتی در مسیر رودخانه خانه ساخته ایم و زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری داده ایم باید منتظر خشم طبیعت باشیم و بدانیم بخشی از مصیبت‌ها نتیجه بد عمل کردن ماست و ببینیم کوتاهی عده‌ای چه بر سر ما آورده است و درس بگیریم.

وی اظهار داشت: چرا مسئولان برای مقابله با حوادث غیر مترقبه برنامه ندارند و پیشگیری نمی‌کنند تا این همه خسارت به کشور وارد نشود.

قابل از کمک رسانی مردم به سیل زدگان تشکر کرد و گفت: همین مردمی که از گرانی و بیکاری و دهها مشکل دیگر در رنج هستند اما پس از وقوع سیل به کمک آمدند و همبستگی و انسانیت خود را نشان دادند.

وی گفت: بسیاری از مردم با کمک‌های مالی و جنسی و حتی کمک ۲۰۰ تومانی نشان دادند که مسلمان هستند و به فکرهموصنان خود هستند و آنها را فراموش نمی‌کنند که باید از همه تشکر کرد.

امام جمعه موقت قزوین اظهار داشت: از مردم انتظار داریم کمک‌های خود را ادامه دهند زیرا پس از سیل مشکلات بیشتر می‌شود و باید خانه‌های ویران شده بازسازی و دوباره ساخته شود.

قابل در خصوص سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی و آوینی هم مطالبی بیان کرد.

مردم انقلابی قزوین پس از اقامه نماز جمعه با شرکت در راهپیمایی باشکوهی ضمن محکوم کردن حرکت بی خردانهترامپ همدلی و همبستگی خود را با سپاه پاسداران اعلام کردند.

پاسخ دهید

*