نماز جمعه ۹۷/۱۲/۱۷

0
مدیران در رفع مشکلات معیشتی و گران‌فروشی چاره‌اندیشی کنند

امام جمعه موقت قزوین گفت: این وضعیت امروز صف‌های طولانی گوشت و مرغ در شأن مردم نیست و نیاز است مدیران در رفع مشکلات معیشتی و گرانفروشی چاره‌اندیشی کنند.

 حجت‌الاسلام علی قابل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر قزوین با بیان اینکه تقوا زیباترین صفتی است که خداوند آن را دوست دارد، اظهار کرد: همه انسانها با داشتن این صفت می‌توانند در دنیا و آخرت سعادتمند باشند و در قیامت با چهره زیبایی خداوند متعال را ملاقات کنند.

وی بیان کرد: خداوند متعال به رسول اکرم(ص) فرمود تقوا پیشه کن زیرا سعادت انسان است، همین مطلب به ما می‌آموزد که در کسب تقوا تلاش کرده و به آن توجه ویژه‌ای کنیم.

قابل ابراز کرد: امروز هم همه مسلمانان با داشتن تقوا و ایمان می‌توانند در برابر منافقان و کفار مبارزه کرده و فتنه‌های آنها را خنثی کنند و به پیروزی دست یابند.

امام جمعه موقت قزوین اظهار کرد: خداوند متعال در آیات فراوان در قرآن کریم همیشه مسلمانان را در برابر کفار و منافقان توصیه کرده که هوشیار باشند و امروز هم این موضوع باید اولویت جدی همگان باشد زیرا آنها همیشه با خنجر از پشت ضربه می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی افراد در جامعه القا می‌کنند که باید با همه بسازیم و با آمریکا مذاکره کنیم در حالی که دشمنان قابل اعتماد نیستند همانگونه که همین مطلب را مقام معظم رهبری همواره بیان می‌کنند و به آن تأکید دارند.

قابل بیان کرد: دشمنان هیچگاه به نفع ملت ایران قدمی برنداشتند و همواره سعی کردند ضربه بزنند به همین دلیل نباید به وعده‌های دروغین آنها دل خوش کرد و به آن امید بست.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به مذاکرات برجام بیان کرد: امروز متأسفانه این مذاکرات به نحوی رقم خورده که مشکلات معیشتی و اقتصادی برای ملت ایران بیشتر شده است و مردم با دغدغه‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی ابراز کرد: امروز رئیس جمهور آمریکا و سران کشورهای اروپایی مفاد و قراردادهای برجام را زیر پا گذاشتند ولی همچنان دولتمردان به بندهای برجام پایبند هستند در حالی که این موضوع هیچ منفعتی برای مردم ایران ندارد.

قابل اظهار کرد: ملت ایران در سخت‌ترین شرایط توانستند با دست خالی برابر دشمنان به پیروزی برسند امروز هم با توکل به خداوند متعال که رمز همه موفقیت‌ها در هر مشکلی است می‌توانند مشکلات را برطرف کرده و بر مستکبران جهان غلبه کنند.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: مبارزه با دشمنان خداوند باید همواره مدنظر قرار گرفته شود و فراموش نشود تا آنها بدانند که ملت ایران هیچگاه زیر بار حرف زور نخواهند رفت.

این مسؤول بر صله‌‌رحم و دیدار از بستگان و آشنایان تاکید کرد و گفت: انجام چنین کار باارزشی از اهمیت بسزایی برخوردار است و موجب می‌شود که خداوند متعال برکات خود را شامل حال دیدارکنندگان کند.

وی ابراز کرد: ایام عید بهترین فرصت برای دیدار با بستگان، پیران و سالخوردگان است و باید انجام این کار را اولویت اصلی قرار داده و سرکشی از آنها را فراموش نکرده و اگر نیازمند کمک هستند در حد وسع مالی در رفع مشکلات به آنها مساعدت کنیم‌.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به جشن عاطفه‌ها، از حضور مردم قزوین در این جشن قدردانی کرد و گفت: خداوند متعال کمک کردن به فقرا و نیازمندان را دوست دارد و هر کسی که چنین کاری انجام دهد چند برابر به فرد خیر کمک می‌کند و مال و اموالش را برکت می‌دهد.

وی بیان کرد: ملت ایران امروز با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی هم‌نوعان خود را فراموش نکرده و همیشه دستگیری  کرده و به مستمندان کمک می‌کنند که این مهم نزد خدای متعال اجر فراوانی به همراه خواهد داشت.

قابل ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب بیان کرد: این ماه مقدمه‌ای برای وارد شدن به ماه مبارک شعبان و رمضان است و باید بتوانیم از برکات این ماه استفاده نماییم تا خودمان را به خداوند متعال نزدیک‌تر کنیم.

امام جمعه موقت قزوین ادامه داد: روزه گرفتن در ماه رجب ثواب بسیاری دارد و می‌تواند از آتش جهنم نجات دهد و موجب سعادتمندی انسان‌ها را فراهم کند به همین دلیل نباید از برکات این ماه به سادگی گذشت.

قابل به مراسم اعتکاف اشاره کرد و گفت: این برنامه همانند سال‌های گذشته به نحو مطلوبی برگزار شود و با توجه به اینکه همزمان با ایام عید است نباید از فضیلت این مراسم معنوی غافل شد.

وی ولادت امام محمدباقر(ع) را تبریک گفت و بیان کرد: امروز هر چقدر از سیره عملی اهل‌بیت(ع) درس بگیریم بهتر می‌توانیم مشکلات زندگی را برطرف کنیم و امور خود را براحتی انجام دهیم.

قابل بیان کرد: مدیران با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند باید بتوانند مشکلات معیشتی و اقتصادی را با دقت بیشتری برطرف نمایند.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: دولتمردان می‌گویند از گرانفروشی اطلاع دارند ولی باید در رفع آنها حرکت کنند و براساس برنامه مشکلات را برطرف کنند در غیر اینصورت نگاه کردن فایده ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید در صف‌های طویل گوشت و مرغ ساعت‌ها بایستند رئیس جمهور باید بداند که این وضعیت در شأن ملت نیست و باید چاره‌اندیشی کند.

قابل خطاب به مدیران گفت: چرا تدبیر نمی‌کنید که امروز مردم مجبور باشند که اینطور در مشکلات اقتصادی و معیشتی دست و پا بزنند و شرایط سختی را بگذرانند.

امام جمعه موقت قزوین انتصاب رئیس جدید قوه قضاییه حجت‌الاسلام رئیسی را که بر منصب قضا تکیه زده تبریک گفت و افزود: رئیس جدید قوه قضائیه باید در مسیر مبارزه با مفاسد اقتصادی جدی باشد و در برپایی عدل و عدالت در جامعه تلاش کند تا ارزشهای اسلامی در جامعه حاکم شود.

وی از حضور ارزشمند مردم استان در مراسم تشیع شهید مدافع حرم حمید محمدرضایی تقدیر و اظهار کرد: ملت ایران همیشه قدردان ایثارگری‌های شهیدان بوده و در استقبال از پیکر مطهرشان، قدرشناسی خود را به نمایش گذاشتند.

پاسخ دهید

*